PAYLAŞ

Yurtdışında tatil yapmak ama vize gibi işlemlerle de uğraşmak istemeyenler için vizesiz tatil yapabilecekleri 9 farklı rota önerisini bu yazımızda listeledik…

1)Bahamalar 

Yılın her mevsimi, dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yapan Bahamalar, Amerika kıtasında yer alan ülkelerden biridir. Masmavi bir okyanusta yüzmek isteyenlerin adresi, egzotik ve hoş havası ve birbirinden güzel plajları(Paradise Island favorimiz) ile vizesiz yurt dışı tatili için en iyi adreslerden biri.

2) Brezilya 

Yılın her mevsiminde eğlenceye doymak isteyenler için Brezilya, vizesiz tatilin en doğru adreslerinden biri. Sıcak insanları, her daim sıcak havası ve gezilecek yerleri ile keyifli bir tatilin adresi.

3) Fas

En büyük kenti Casablanca ile ünlenen ve vizesiz tatil yapmak isteyenler için seçenekler arasında yer alan Fas, oldukça büyük bir ülke olduğu için keşfedebileceğiniz onlarca farklı yer, görebileceğiniz onlarca güzel manzara var. Fas’ta keyifli ve doya doya bir tatil için en az 5 gün konaklamanızı öneriyoruz.

4) Hong Kong 

Çin’e bağlı özerk bir bölge olan Hong Kong, son yıllarda Uzak Doğu’da en popüler tatil rotalarından biridir. Vizesiz yurt dışı tatili yapmak isteyen Türk vatandaşları için Uzak Doğu’da en iyi alternatiflerden biri olan Hong Kong’ta hayatın pahalı olduğunu da belirtelim.

5) Güney Kore 

Uzak Doğu’ya gitmek isteyenler için vizesiz tatil fırsatı sunan Güney Kore, hem insanları hem de yaşamı ile yabancılık çekmeyeceğiniz bir yer. Özellikle ülkemizde oldukça popüler olan diziler ile zaten bir çoğumuz Güney Kore’ye aşinayız.

6) Malezya 

Çok kültürlü bir ülke olan Malezya, yurtdışı tatili yapmak ama bunun için de büyük bütçeler ayırmak istemeyenler için ideal rotalardan biri. Yağmur ormanları, egzotik plajları ve dünyaca ünlü yerleri ile görülmeye değer yerlerden.

7) Singapur 

Öne çıkan tatil ve eğlence merkezleri ile Türkiye’den ve dünyanın her yerinden gelen misafirlerini ağırlayan Singapur, vizesiz yurt dışı tatili yapmak isteyenler için birçok farklı alternatif sunuyor. Modern ve gelenekseli buluşturan bu ülkede dünyanın en pahalı otellerini ve muhteşem şehir manzaraları bulabilirsiniz.

8) Sırbistan 

Vizesiz tatil yapmak için çok uzaklara gitmek istemeyenler için Sırbistan, hem yakın hem de ekonomik rotalardan biri. Başkent Belgrad ile ünlü bu ülkede, özellikle gece hayatı oldukça hareketli.

9)Tunus 

Bir Arap İslam ülkesi olan Tunus, Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından varacağınız ülkenin tatil için en çok tercih edilen şehri başkent Tunus’tur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *