PAYLAŞ

Gaziantep; ülkemizdeki en kalabalık şehirlerden biridir. Tarihi güzellikleri ve yerinde tadılması gereken yemekleriyle seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir.

Liman kentlerine yakın olduğundan konumu itibariyle ülkede sanayi ve ticaret için önemli bir yere sahiptir Gaziantep. Geçim kaynakları olarak hayvancılık, tarım, el sanatları gibi konularda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Gaziantep’te göl olmadığından genelde pınarlar, yapay göl ve barajlar mevcuttur. En önemli akarsuyu bildiğiniz gibi Fırat Nehri‘dir.

Gaziantep’e gittiğinizde nerde konaklayabilirsiniz ve seyahat listenizde önceliklendirmeniz gereken mekanlar nerelerdir? Sizin için listeledik.

Gaziantep’te Konaklamak İçin Öneriler;

(Fiyatlar Cuma-Pazar 2 kişilik olarak seçilerek belirlenmiştir. Diğer seçenekler için lütfen araştırınız.)

 

  • ŞİREHAN OTEL

Tarihi bir yapıya sahip olan Şirehan otel oda/kahvaltı seçeneği ile hizmet vermektedir. Otelin konaklama fiyatı 370 TL civarındadır. Havaalanına 17 km uzaklıktadır.

 

  • UĞURLU TERMAL RESORT

Sade şekilde tasarlanan bu otelde yarım pansiyon hizmet verilmektedir. Termal havuz, açık yüzme havuzu, hamam, sauna, buhar odası gibi yorgunluğunuzu size unutturabilecek olanaklar bulundurarak yaz-kış misafirlerine memnuniyet yaşatan Uğurlu Termal Resort otelinde konaklama fiyatı 360 TL civarındadır. Havaalanına 33 km uzaklıktadır.

 

  • HOLIDAY INN GAZIANTEP

Modern tarzda dekore edilen Holiday Inn oda/kahvaltı olarak hizmet vermektedir. Otelde konaklama fiyatı 490 TL civarındadır. Şehrin merkezine yakın olan otel, havaalanına 9km uzaklıktadır.

 

 

  • ZEYNEP HANIM KONAKLARI

Oda/kahvaltı olarak hizmek vermektedir. Otelde konaklama fiyatı 270 TL civarındadır. Havaalanına ise 15 km uzaklıktadır.

 

Bu ortalama fiyatlarla size önerdiğimiz konaklama seçenekleri dışında çeşitli web sitelerinden ihtiyaçlarınıza uygun farklı oteller bulabilir ya da bu otellerle ilgili detayları inceleyebilirsiniz. 

Gaziantep’te Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler;

Tarihi Antep Evleri

 

 

Gaziantep Kalesi

 

 

Zeugma Arkeoloji Müzesi

 

 

Bakır Eserler Müzesi

 

 

Medusa Cam Eserler Müzesi

 

 

Rumkale

 

 

Bakırcılar Çarşısı

 

Seyahatiniz esnasında Gaziantep’le bütünleşmiş olan zengin mutfağını da tatmadan dönmemenizi öneriyoruz :)

İyi yolculuklar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *