PAYLAŞ

Eskişehir hepimizin aşina olduğu gibi öğrenci şehri olarak bilinir. Ama neredeyse öğrencilerin yarattığı kalabalık kadar oraya kısa süreli bir tatil ya da günübirlik gezip görmek için giden misafirlerde oldukça fazladır. Size Eskişehir’e ulaşımın kolaylığından, Eskişehir’e gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bahsedeceğiz.

 

Öncelikle otobüs yolculuklarını da tabii tercih edebilirsiniz ama ilk tercihinizin eğer yer bulabilirseniz hızlı tren olmasını öneririm. TCDD sitesinden online bilet alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz. Fiyatlar ekonomik/business olarak değişiyor, fiyatlar ise ortalama 45-65 TL arasındadır.

 

Biletlere ulaşabileceğiniz link;

https://ebilet.tcdd.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf

Eskişehir’e ulaştınız. Konaklamak ya da bu ziyareti günübirlik bir gezi haline getirmek size kalmış. Ama mutlaka önerilerimizde bahsettiğimiz mekanlara uğramadan dönmeyin.

 

ODUNPAZARI EVLERİ

Odunpazarı Eskişehir’de en eski yerleşim alanıdır. Osmanlı Dönemi’nden kalan genelde iki katlı tarihi motiflere sahip binaların,çıkmaz sokakların, kıvrımlı yolların oluşturduğu Odunpazarı Evleri’nin şehrin turizmine katkısı büyüktür.

 

PORSUK ÇAYI VE ADALAR

Şehri yarıya bölen tam ortadan geçen bu nehirde gondol turu yapabilirsiniz.

 

DOKTORLAR CADDESİ – 2 EYLÜL CADDESİ

Bu iki caddede trafiğe kapalıdır.  Tramvayla gezebileceğiniz bu caddeler de Eskişehir’de görmeniz gereken yerlerdendir.

 

KURŞUNLU CAMİİ VE KÜLLİYESİ

Kubbesi kurşunla kaplı olan bu camii Eskişehir’in en önemli tarihi eserlerinden biridir.

 

SAZOVA PARKI

Büyük, küçük, yaşlı, genç farketmeden gün boyu eğlenebileceğiniz etkinliklere sahip olan bu parka uğramadan dönmeyin.

 

KENTPARK

Artık Eskişehir’de de deniz var!

 

HALLER GENÇLİK MERKEZİ

İki katı bulunan ve küçük alışveriş dükkanları, cafe, bar, tiyatro sahnesi ve canlı müzik bulunan bu merkeze ilk Eskişehir turunuzda mutlaka yer ayırmalısınız.

 

 

ŞELALE PARK

Gecesi ışıl ışıl, gündüzü eşsiz bir manzara sahiptir Şelale Park’ın. En az bir kez günbatımını bu parkta seyretmenizi öneririm.

 

 

Eskişehir’deki gezi listenizde ilk sırada yer alması gereken mekanları sizlerle paylaştık. Tüm bu listeye eğer vaktiniz varsa, Eskişehir Balmumu Heykeli Müzesi, Alaaddin Camii, Cam Sanatları Müzesi, Atlıhan El Sanatları Müzesi‘ni de eklerseniz, unutamayacağınız bir Eskişehir gezisi yaşamış olacaksınız.

 

Şimdiden iyi yolculuklar :)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *