PAYLAŞ

Havayolu biliyorsunuz ki biz seyahat etmeyi sevenlerin can kurtarıcısıdır. Bazı ülkelere şehirlere kara ya da denizyoluyla ulaşabilmek ve yolculuğun tadını çıkarmak mümkün, fakat havayolunu genelde acelesi olanların, eğer tatil süresi kısaysa yolda vakit kaybetmek istemeyenlerin, ulaşacakları yere merak ve hevesle hızlıca gitmek isteyenlerin tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Son dönemde aslında bilet fiyatları arasında çok fazla fark olmadığını düşünüyorum ama yinede en uygun bileti nasıl satın alırsınız bu konuda size birkaç ipucu verelim.

Skyscanner uygulamasını çoğumuz biliriz. Genel olarak havayolu şirketleri arasında en uygun fiyatlı biletleri bize sunan bir uygulamadır. Öncelikle bu ve benzeri uygulamalara göz atmanızı öneririm. Bu sayede tek tek incelemek yerine tek sayfada istediğiniz biletin hangi havayolu şirketinde ne kadar olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

► Uygun bilet almakta erken rezervasyon kadar en sona kalan bileti almakta önemli bir etkendir. Uçağın kalkmasına yakın uçakta fazladan kalan koltuklar varsa biletler asıl fiyatından daha uyguna satılır. Tabi bu durumda bilet bulma konusunda erken rezervasyonda sorun yaşamazken, son anda almak istediğinizde bilet bulamama gibi bir ihtimalide göz önünde bulundurmakta fayda var.

 Gidiş – Dönüş biletlerinizi farklı havayolu şirketlerinden seçebilirsiniz. Hatta iki farklı şirketten tek yön bilet alabilirsiniz.

► Uygun fırsatlardan faydalanabilmek adına havayolu şirketlerinin yada uygulamalarının e-posta bildirimine üye olabilirsiniz. Böylelikle en güncel bilgilerden anında bilginiz olabilir.

Sabah erkenden ya da akşam en geç saatte bilet seçmeninde uygun bilet arayışınıza büyük etkisi olacaktır.

► Özel günlerde (yılbaşı, bayram vb..) alınan biletler normal günlerden daha yüksek fiyatlardadır. Eğer seyahatinizin tarihlerinde ufak bir esneme yaparsanız o dönemlerde bile daha ekonomik bir tatil yapmış olursunuz.

► Son olarak hafta içi yapılan uçuşlar hafta sonu yapılan uçuşlardan %10 daha uygundur.

Ekonomik, mutlu, bol eğlenceli tatiller :)

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rotasensin/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *