PAYLAŞ

Kışın gelmesi ile birlikte kayak tutkunları, kendilerine uygun kayak merkezleri aramaya başladı. Bizde Rota Sensin ekibi olarak size özel kayak merkezlerini çıkardık. “Kış aylarında nereye gidelim ? “ “En iyi kayak merkezi neresi ? “ gibi sorulara bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Sizlere özel, hem manzara keyfi hem de kayak yapabileceğiniz 5 adet kayak merkezini özetledim.

En Güzel Kayak Merkezleri

1- Kayseri-Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri’den 20-25 km uzaklıkta 3 bin 916 metre yüksekliği ile Orta Anadolu’nun en yükseğidir. Erciyes dağı, Mart ayının sonuna kadar hizmet veriyor. Kayseri’de ekonomik kayak merkezi otelleri için tıklayınız.

2- Erzurum-Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi, şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta olup, yılın 6 ayı karla kaplıdır. İster şehir merkezinde ister Palandökende bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Ekonomik Palandöken otellerine göz gezdirebilirsiniz.

3- Bursa-Uludağ Kayak Merkezi

En uzun pistin 2 km olduğu ve 25 otel ile hizmet verdiği Uludağ Kayal Pisti, Bursa’dan 1 saat uzaklıkta olup, İstanbul’dan ise 220 km mesafededir. Özellikle kış partileri ve birçok etkinliği burada bulmanız mümkündür. Uludağ Kayak Merkezi Otellerine göz atabilirsiniz.

4- Isparta-Davraz Kayak Merkezi

Davraz, Isparta şehir merkezine 26 km uzaklıkta bulununan, Göller Yöresinde yer alır. Diğer kayak merkezlerine göre daha hesaplı bir yer. Özellikle Ege Bölgesindeyseniz, mutlaka görmeniz gereken bir yer. Davraz Kayak Merkezi otelleri için tıklayınız.

5- Bolu-Kartalkaya Kayak Merkezi

Boluya 40 km uzaklıkta yer alan Kartalkaya, en uygun dönemi Aralık ortası ile Mart ortası tarihleri arası olarak biliniyor. Kartalkaya Kayak Merkezi uygun oteller için tıklayınız.

Bunların dışında, Kocaeli-Kartepe Kayak Merkezi, Antalya-Saklıkent Kayak Merkezi, Kars-Sarıkamış Kayak Merkezi, Gümüşhane-Zigana Kayak Merkezi de alternatif kayak merkezi rotaları arasında yer almaktadır.

Her mevsimin tadı ayrı olduğu gibi, kış ayını da bu kayak merkezi alternatifleriyle değerlendirebilirsiniz. Herkese iyi tatiller dileriz.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rotasensin/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *