PAYLAŞ

Yaz tatili dendiği zaman herkesin aklında aynı yerler, aynı tercihler.. Saklı kalan yerlerin ferahlığını, temizliğini, dokunulmamışlığının özelliğini maalesef hiç farketmeyiz.

Sizi bu saklı cennetlerden biriyle, Gümüşlük mahallesi ile tanıştırmak istiyorum.

Gümüşlük; 2012 yılına kadar Bodrum’a bağlı bir köy olarak biliniyordu. Fakat 2012 yılından sonra Muğla büyükşehir olunca Muğla’ya bağlı mahalle olarak belirlendi. Tertemiz bir denize sahip olan bu mahalle yemyeşil ormanlık alanları ile kıyıya konumlanmıştır. Denizin mavisi, güneşin sarısı ve doğanın muhteşem yeşilliğinin misafirperverlik ve lezzetli sofralarla buluştuğu, hoşgörü ve samimiyetin hakim olduğu bir yerdir. Gün batımının meşhur olduğu ve efsane bir fotoğrafa imza attığı bilinmektedir. Orada konaklamasanız bile mutlaka Gümüşlük’te bir günbatımına şahit olmalısınız.

Konaklamasanız bile..” diyorum ama konaklamak için de size harika yerler önermek isterim.

  • Crystal Hotel Bodrum
  • Hotel Gümüşlük
  • Hope Hotel
  • Arriba Pension & Restaurant
  • Arion Resort Hotel
  • Misket Hotel Bodrum

..daha fazlasını da inceleyerek ufak bir araştırma sonrasında nerede kalacağınıza karar verebilirsiniz.

Gün içinde ya da gün sonunda denize sıfır bir konumda yemeğinizi yiyebiliyorsunuz. Gümüşlük mahallesinin bu restoranları turistlerin bile en uğrak mekanlarıdır. Kumsallara kurulmuş masalarda gündüz kuş sesleri gece ise denize düşen yakamoz sofranıza eşlik eden eşsiz gürültüler ve görüntüler haline geliyor. Eğer sizde kafa dağıtmaktan çok toplamak, dinlemek, demlenmek istiyorsanız bu yaz seçiminiz doğayla iç içe Gümüşlük’ten yana olsun.

İşte Gümüşlük mahallesine ait sizin için seçtiğimiz fotoğraflar..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *