PAYLAŞ

İzmir’e tatile gidenler ya da İzmir’de olup da tatil kaçamağı yapmak isteyenler için İzmir’de denize girilecek güzel koyları sizler için derledik. Eklemek istedikleriniz var ise yoruma yazabilirsiniz.

1. Sazlıca Koyu – Foça

Eski foça ile yeni foça arasında kalan Sazlıca Koyu, hem günübirlik tatilciler için ideal bir yer olup hem de kamp yapmak için gidilebilecek yerler arasındadır. Çok güzel kamp alanları mevcuttur. Sazlıca Koyu üzerinde bulunan irili ufaklı plajlar günübirlik ziyaretler için tercih edilebilir.

Fotoğraf: www.instagram.com/psk.yesimaydin/

Konum: Sazlıca Koyuna Nasıl Gidilir ?

2. Bodrum Koyu – Karaburun

Şezlong, şemsiye, yeme-içme mekanları kıtlığı yaşamadan kalabalıktan ve gürültüden uzaklaşmak için gidilebilecek sakin güzel bir koy. Yanınıza mutlaka şnorkel takımınızı alın, deniz altında görsel bir şölene şahit olabilirsiniz.

Fotoğraf: www.instagram.com/mermaid.saliha.yuksel/

Konum: Bodrum Koyuna Nasıl Gidilir ?

3. Delikli Koy – Alaçatı / Çeşme

Şahsi aracınız dışında ulaşımı olmayan, alaçatı/çeşme kalabalığından uzaklaşıp denize girilebileceğiniz kendine has kırık beyaz kayaları ve masmavi denizi olan güzel bir koy. Alaçatıya 5 km uzaklıkta olan bu koyda sadece deniz kestanelerine dikkat etmenizi öneriyorum.

Herhangi bir işletme yok. Dışarıdan yiyecek ve içeçek getirerek koyda zaman geçirebilirsiniz. Plaj sandalyenizi ve şemsiyenizi getirirseniz iyi olur. Ayrıca, burada kamp yapmakta mümkün.

Fotoğraf: www.instagram.com/ceylanegilmez/

Konum: Delikli Koya Nasıl Gidilir ?

4. Aya Yorgi Koyu – Çeşme

Burası Çeşme’nin en popüler koylarından biridir. Bu koy üzerinde işletmeler bulunuyor. İşletmelere girerek denize girebillir orada zaman geçirebilirsiniz. İşletmelere giriş ücretli olup, gündüz deniz keyfi, akşam üstü happy houra, sonra da gece hayatına bağlıyor. Bu koyda KafePi , Tren , Sole & Mare gibi beach clubları bulabilirsiniz.

Fotoğraf: Sözcü Gazetesi 

Konum: Ayayorgi Koyuna Nasıl Gidilir ?

5. Demircili Koyu – Urla

Urla merkeze 24 km uzaklıkta bulunan Demircili Koyu, gürültülü beach clublardan uzaklaşmak isteyenler için ideal bir yer. Kampçılar, bisikletçiler ve karavancıların deniz keyfi yaptığı sessiz sakin bir koy.

Fotoğraf: www.instagram.com/bahadroguzz/

Konum: Demircili Koyuna Nasıl Gidilir ?

6. Altınköy Koyu – Urla

Turkuaz renginde müthiş denizi ile adeta bir cennet. Altınköy Çiftlik Evleri girişinden girip koya ulaşıyorsunuz. Etrafı ormanlarla çevrili olan bu koya girmek için site sakini olmanıza gerek yoktur. Soğuk suları sevmeyenler için pek ideal bir yer değil belirtelim.

Fotoğraf: altinkoyciftlikevleri.com

Konum: Altınköy Koyuna Nasıl Gidilir ?

7. Dolungaz Koyu – Karaburun

Çadırınızı kapıp bu koya gelebilirsiniz. Çok güzel kamp alanları bulunan bu koya, Karaburun’un diğer koyları kadar bilinmese de son dönemlerde ilgi artmıştır.

Fotoğraf: www.instagram.com/doganataman/

Konum: Dolungaz Koyuna Nasıl Gidilir ?

8. Altın Kum Plajı – Çeşme

Buz gibi soğuk suyu ile Çeşme’nin 3.5 km uzunluğunda bu altın sarısı plajından ister ücretsiz halk plajına girerek ister ücretli beach clublarına girerek faydalanabiliyorsunuz. Fly-Inn Beach ve Fun Beach gibi ünlü beach clublar burada bulunuyor.

Fotoğraf: gezilmesigerekenyerler.com

Konum: Altın Kum Plajına Nasıl Gidilir ?

9. Akkum Plajı, Seferihisar

İzmir’e 52 km uzaklıkta olan Akkum Plajı, Seferihisar’ın en çok tercih edilen plajlarından biridir. Market, kafe ve yeme-içme seçenekleri mevcut. Suyu rüzgarlı havalarda serin, plaj mavi bayraklıdır.

Fotoğraf: www.instagram.com/bsayinta/

Konum: Akkum Plajına Nasıl Gidilir ?

10. Kalem Adası, Dikili

İzmir’e 115 km uzaklıkta bulunan adaya ulaşım Bademli’den kalkan teknelerle yapılıyor. Turkuaz renkli denizi ile muhteşem bir görüntüye sahip olan adaya giriş ücretli. Adadaki otelde konaklayanlar plajdan ücretsiz yararlanabiliyor.

Fotoğraf: www.instagram.com/berrakberroo/

Konum: Kalem Adasına Nasıl Gidilir ?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *