PAYLAŞ

Boş zamanlarında gitarıyla birlikte gezgin olarak yoluna devam eden Gezgin Akustik ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Keyifle okuyunuz :)

– Öncelikle hoş geldiniz, Faruk Polat kimdir biraz kendinizden bahseder misiniz ?

Merhaba; İzmir’de doğdum ve İzmir’de büyüdüm.Bu güzel şehre çok sıkı bir bağlılığım var arkadaş çevremde de bilinir tam bir İzmir aşığıyım. 2016 senesinde Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Şuanda da mesleği aktif olarak yapıyorum.Bunun yanında ne kadar gezmeyi sevdiğimi ve en uzak mesafelere bile yürüyerek otostop çekerek gittiğime bir çok kişi şahit olmuştur.

– Gezginakustik fikri nasıl ortaya çıktı ? 

GezginAkustik fikri aslında hiç aklımda olan bir şey değildi. Ben sık sık söz yazar gitarımla bir şeyler çalar telefondan bazı arkadaşlarıma yollarım. Beni dinlemeyi seven sesime değer veren arkadaşlarım bunlar tabi. Sevgili dostum Nergiz sıkı bir dinleyicimdir aynı zamanda bir gün böyle bir sohbet esnasında tam hatırlamıyorum ya o ya ben birimiz böyle bir şeyden söz ettik ve böyle bir hesap açmam gerektiği konusunda ortak bir karara vardık.İsim en başta Gezginakustik değildi sadece şarkı videoları paylaştığım için isim böyle olmamalıydı zaten.Daha sonra çıktığım bir seyahatten birkaç fotoğraf paylaşmam ile gezi ve müziği birbirine harmanlayan bu ismi kullandım.

– Bugüne kadar yapmış olduğunuz girişimleriniz nelerdir ?

İnsanlar hayatta bir çok alanda girişim yapıyor ben de öyle yaptım ancak bunlardan müzikle ilgili olanları sizinle paylaşayım. Şimdiye kadar söz müzik kendime ait bir şarkım youtube spotify gibi dijital platformların tamamında yayınlanmakta onun dışında bir çok cover şarkılar yine youtube instagram gibi platformlarda benim sesimi dinlemeyi seven insanlara sunulmuş durumda.

– Kaç kişilik bir ekibiniz var? Tek başınıza seyahat etmeyi seviyor musunuz ?

Bu soru heralde benim sevdiğim soru oldu çünkü bir ekibim yok tek başımayım.Yaptığım her şeyi kendi başıma öğrendim ve kendim uyguladım. Seyahatleri tek başıma yapmayı sevmem çünkü yaşadığım şeylere benden başkalarının da şahit olmasını isterim. O yüzden çoğu seyahatime sıkı dostlarımla çıkarım.

– Takipçilerimiz müziklerinizi ve sizi nerden takip edebilirler ?

Müziğimi ve gezilerimi İnstagram @Gezginakustik hesabından, klip ve müziklerin tamamını youtube, spotif, fizy, itunes Faruk Polat hesabından takip edebilirler.

– Bugüne kadar kaç ülke gezdiniz ve en beğendiğiniz yer neresi oldu ?

Bugüne kadar 16 ülke gezdim hatta birkaç gün önce döndüm bu sebeple size de bir özür borçluyum çünkü uzun zaman bu ropörtaj için bekletmek zorunda kaldım. Gezdiğim 16 ülke arasında en çok sevdiğim ülke Hollanda. Bir gün orada yaşama fikri beni her zaman heyecanlandırmıştır.

– İlk defa Yurtdışı veya yurtiçi seyahat yapacak gezginler için öneriniz nedir ?

İlk defa seyahate çıkmak… Ne güzel bir his bunu ilk kez yaşamak.Çıkılan her seyahatte insan heyecanlanır mutlu olur ancak ilk uzak seyahat özellikle yalnız yapıldıysa asla unutulma anılar barındırır. Mümkün oldukça çok gezmeliyiz çok görmeliyiz ve ne kadar ufacık küçücük olduğumuzun farkına varıp o dağları aşan egolarımızdan kurtulmalıyız. Mutlu olmaya bakın hayat gerçekten oldukça kısa.

– Bunların dışında eklemek istediğiniz bir şey var mı ?
Sizlere bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.Güzel bir iş yapıyorsunuz fikirleri, anıları insanlara taşıyorsunuz. Umarım herkes kendisi için faydalı bir şeyler çıkartır bu yazıdan hoşçakalın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *