PAYLAŞ

Bize yakın olan, hep gitmek istediğimiz ancak bi türlü gitmeye vakit bulamadığımız Yunanistan’a sömestr tatilinde gitme vakti bulabildik. Burada bizim ilk durağımız Selanik oldu. İlk önce Aya Dimitria mahallesinde Türk konsolosluğunun hemen bitişiğinde bulunan ve şu an müze olan Ata’mızın evini ziyaret ettik. Bizim için oldukça önemli olan bu eve gidip de etkilenmemek elbette mümkün değil.

atatürkün evi

41843010

41842788

Buradan çıktıktan sonra Aristoteles Meydanı’nda bulunan Aristo’nun heykelinin olduğu yere gittik. Burası etrafında kafelerin, mağazaların, barların , otellerin , kitapçıların  olduğu kocaman bir alandı.

28966238

 

Bu meydanda da epey bi vakit geçirdikten sonra Osmanlılar tarafından inşa edilen Beyaz Kule ‘yi görmeye gittik. Bu kule Ege Denizi’nin hemen kıyısında ve de şehrin sembolü halinde. Muhteşem Ege manzaralı Kordon Boyu ‘nu keyifle yürüdükten sonra karşımıza çıkan kulede hem de denize karşı yemek yemek ayrı bir keyif tabii ki. Bu meydanın yukarı kısmında büyük bir park var. İnsanları cana yakın olduğu için şehir kesinlikle yabancı gelmiyor. Burada kesinlikle Kordonda oturup bi şeyler içip denizi izleyin, Selanik sokaklarında dolaşın ve de alışveriş yapmayı unutmayın :)

Thessaloniki-White_Tower

DSC00254

Bizim Yunanistan maceramızın ilk günü böyleydi. Gezimizin diğer günlerini de sizinle paylaşmaya devam edicez :)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *