PAYLAŞ

Ve gelelim bi zamanların en gözde şehri Antalya’ya :) Turizm deyince şüphesiz ilk akla gelen yerlerden birisidir Antalya. Kimilerine göre hala değişmez bi tatil yeri olsa da bizce artık eskisi kadar tercih edilmiyor. Antalya da tatil yapmanın birçok avantajı var tabi ki. Bunlardan birincisi büyükşehir olması ve istediğiniz an istediğiniz yere gidip her şeyi bulabilmeniz kuşkusuz. Sıkılma gibi bi şansınız yok denecek kadar az. Biz gezmeye doğal güzellikler görerek başladık. Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi görülmeye değer yerlerden. Bizim Antalya’ya gitme şansımız çok olduğu için bu yerlerin hepsini gördük. Ve gördüğümüz zaman içimizden keşke buralara daha önce de gelseydik dedik. Eminiz sizde gördüğünüzde sizde bize hak verip aynısını söyleyeceksinizdir.

Unknown

 

70-kursunlu_selalesi

Peki, buralara gidiş nasıl?

Hepsi Alanya yolu üzerinde kaldığı için bi araçla gitmeniz şart elbette. İlk gün Düden Şelalesine gidip öğlen yemeğinizi orda bi restoranda yiyebilir ardında da sehir merkezine dönüp orada Kaleiçi sokaklarını gezebilir ve yat limanına inebilirsiniz.
İkinci gün ise Kurşunlu Şelalesine gidip tekrar orada yemek yiyip gezip daha sonra Lara Beach Parka inebilirsiniz. Lara Beach Park diğer yerlere göre daha sessiz ve sakin. Burası öğleden sonra kafanızı dinlemek, denize girip güneşlenmek için oldukça ideal bizce.

Üçüncü gününüzü ise; Konyaaltı plajlarının olduğu yere giderek değerlendirebilirsiniz. Burada Toros Dağlarının eşsiz görünümleri var. Bu parkta bi sürü eğlence mekânları ile muhteşem bir görünüme bürünmüş. Her türlü müziğin çalındığı farklı mekânlar var. Kahve, çay veya içkinizi yudumlayabileceğiniz yerler ve arzu ettiğiniz takdirde yemek yiyebileceğiniz restoranlar açılmış.

Peki, Antalya da nerde kalınır?

Biz Antalya da Topkapı Palace i tercih etmiştik. Topkapı Palace Antalya’nın Lara semtinde. Çok nezih bi Otel dolayısıyla rahatlıkla tercih edip kalabileceğiniz bi yer.

pic_cat_372

Daha çok yabancıların tercih ettiği bi yer. İçinde Türk ve dünya mutfaklarına çok güzel bi şekilde yer de veriyor. Ve ayrıca Türk geleneklerini çok iyi tanıtan bi Otel. Yaptıkları aktivitelerle sabahtan akşama kadar sınırsız bir eğlence sunuyor gelenlere.
Oraya gidip sıkılmayacağınızın ve harika bi tatil geçireceğinizin garantisini verebiliriz. Yolunuz düşerse veya gidicek farklı bi yer arıyorsanız bizce tercih edin :)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *