PAYLAŞ

Son yıllarda adını medyada sık sık duyduğumuz e sadece yeşilliği ile değil aynı zamanda gezilecek yerleri bol olan bir kent Ordu, şimdilerde daha da popülerleşmektedir.

Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere göre Ordu gezilecek yerler açısından çok zengin olduğu gibi hatta Ordu Kurul Kalesinde yapılan resmi kazılarda 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen Ana Tanrıça Kibele heykelinin keşfedildiği yazılıp çizildi. Turşu, fındık ve dört mevsim yağan yağmurlar bir yana, Orduyu güzel kılan pek çok seçenekler sayesinde ziyaretçiler tarafından sık uğranılan bir destinasyon haline gelmiştir.

Bizde sizler için gezilecek yerler olarak Ordu çarşı merkezinden başlamak istiyoruz. Merkeze geldiğinizde ilk işiniz teleferikle çıkılan Boztepe olmalıdır. Boztepe’ye çıktığınız zaman tüm Ordu kentini ayaklarınız altında göreceksiniz. Burada var olan kafelerin birinde oturarak yeşilliği ve doğayı izleyip bol oksijeni içinize çekebilirsiniz. Boztepe’ye çıktıktan sonra vaktiniz varsa tepenin eteklerinde eski bir Rum – Ermeni yerleşimi olan Taşbaşı Mahallesi’ne gidin ve Türkiye’nin en büyük kiliselerinden biri olan Taşbaşı Kilisesine uğrayın.

Son olarak Ordu’ya geldiğiniz vakit mutlaka Perşembe yaylasında bulunan Aybastı’ya gidin. Hatta biraz daha vakit ayırıp Aybastı kent ormanını güzelce gezin. Civarda kuş alanı olarak adı geçen Hoynat Adasını da görebilirsiniz.

Kaynak: Gezilecekyerler.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *