PAYLAŞ

Yabancı turistlerin ülkemize gelme nedenlerinden biridir Kapadokya. Doğal güzelliklerin ve yıllara meydan okuyan tarihi değerlerin
bulunduğu masal gibi bölgedir.Kapadokya’da büyüleyici yeraltı şehirleri, göz kamaştıran Peri Bacaları, efsane gün batımı, enfes şarapları ve yöresel yemekleri bulmanız mümkün.

Erken saatlerde Kapadokya’yı gezintiye çıkarsanız havada yüzlerce rengarenk balonları görmeniz mümkün. Bu muhteşem görüntü eminiz tüm sıkıntılarınızı ve stresinizi atmanızı sağlayacak :)

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Paşabağ Rahipler Vadisi, Uçhisar, Ürgüp, Göreme ve Ihlara Vadisi görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Bunların arasında özellikle Paşabağ Rahipler Vadisi’ni öneriyoruz burada şapkalı peri bacalarını görmeniz münkün. Zamanında burayı rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda dinlenmek için kullanıyormuş.

Ürgüp’te eşssiz manzara seyrinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ihlara vadisi nefes kesen doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı’nın çarpıcı görüntüsü ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında gelir.

Kapadokya otellerinin birçoğu ise Göreme bölgesinde yer alır.Göreme’de turistlerin en çok dikkat çeken yeri ise ‘Göreme Açık Hava Müzesi’dir.

Sizlere kısaca gezilecek yerlerin isimlerini ve bunlarla ilgili ufakta olsa bilgi verdik. Tabi ki de buralara gidip gördüğünüzde saydıklarımız dışında yapılacak daha çok şey olduğunu göreceksiniz.

Kapadokya-Rotasensin_1

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler

Kapadokya’ya gelipte balon turu yapmadan gitmek tabi ki de olmaz. Yapılacaklar listenizin en başında yer alması gereken bir aktivite.

Balonla uçarken kendinizi sanki bulutların üzerindeymiş gibi hissetmeniz mümkün.Diğer bir seçenek olarak Kapadokya’nın en önemli bölgelerinden biri olan Zamantı’da rafting turu gezinize renk katabilir.
Bol bol fotoğraf çekmeyi sakın unutmayın ;)

Kapadokya-Alışveriş-rotasensin

Bir diğer aktivite ise alışveriş. Buradaki çarşıda göreceğiniz sıra sıra dizilmiş dükkanlarda ve butiklerde birbirinden güzel şeyler bulmanız mümkün.

Rengarenk ipek ve yün halılar, kabak çekirdeği, Kapadokya bebekleri, şaraplar, çanak – çömlekler, heykeller, yöresel kıyafetler, taş oyma kapı süsleri ve çörek otlu yağlı peynirler en sık tercih edilen hediyelikler arasında geliyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *