PAYLAŞ

 

İspanya yönetiminde olan ve Akdeniz’deki Balear Adaları’nda bulunan ada’ya bağlı üç şehir vardır. Bunlar; İbiza, Sant Antoni de Portmany ve Santa Eularia del Rui’dir. Bu üç şehir içinde İbiza gerek eğlence gerekse de turizm açısından önemli bir merkez haline gelmiştir.

İbiza adasında bulunan ünlü gece kulüpleri bu şehrin şöhretini daha da arttırmıştır. Bunlar arasında Space, Pacha, Privilege, Amnesia, Eden ve Es Paradis önemli gece kulüpleri içindedir.

İbiza daha çok gece hayatını temsil eden bir yer olduğu için sabahları bu yere hayalet şehir demek doğru olur.

ibizagece1-rotasensin

NELER YAPILABİLİR?

Eğer İbiza’ya gidecekseniz bahsettiğimiz gibi partilere ve gece hayatına hazır olmalısınız.Sokaklarda plajlarda her mekanda yüksek seste müzik sesleri duymanız mümkün. Bazen öyle anlar yaşayacaksınız ki müziğin nereden geldiğini kestirmeniz mümkün olmayacak.
İbiza aynı zamanda meşhur plajlarıyla da tanınıyor. Bunlara örnek Bora Bora Plajı, Salines Plajı ve Sant Antoni Plajı. Eğlencenin adresi işte bu plajlarda başlıyor. Eğer muhteşem gün batımını izlemek istiyorsanız Sant Antoni Plajı tam size göre.
Eğlenceden uzaklaşıp alışveriş konusuna dönersek. Burası alışveriş çılgınları için de oldukça uygun bir yer. Plajlar’da renkli tezgahlar görmeniz mümkün.
Bu tezgahlarda gözlükten şapkaya kadar ne ararsanız var. Bunun dışında aklınıza gelebilecek her türlü mağaza İbiza’da mevcut.

ibizagece2-rotasensin

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Boğazınıza düşkün yemeyi içmeyi seven birisi iseniz İbiza’da zorluk çekmeniz mümkün değil. İbiza’da enfes bir akdeniz mutfağı, deniz mahsulleri, zeytinyağının bolca kullanıldığı yemekler ve enfes şaraplar bizlere eşlik ediyor. Aklımıza ilk gelen tavuklu yada deniz mahsullü yapılan pilav türü “paella” mutlaka tadılması gerek. Biranın ve şarapın yanında belirli saatlerde atıştırılan “tapas”‘ları da unutmamak lazım. Özellikle kızartma yiyecekler de ağırlıkta. İspanyolların ünlü içeceği “sangria” ile adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

ibiza3-rotasensin

NEREDE KALINIR?

Herşey dahil hizmet istiyorsanız İbiza’nın yamaç kısımlarında kalan Club Cartago (booking.com) önerimiz. Ayrıca Spa hizmeti’de olsun isterseniz Migjorn Ibiza Resort Apartments&Spa(booking.com) tercih edebilirsiniz.

Eğlenceyi yemeyi içmeyi ve partileri seven birisi iseniz İbiza tam da size göre.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *