PAYLAŞ

Yaz tatili dediğimizde yanımıza alacaklarımız ya da önceden planlamamız gereken çok fazla detaya ihtiyacımız yoktur.  Ama kışın hava koşulları nedeniyle bazen atladığımız detaylar olabilir. Bizde biraz olsun bu yükü hafifletebilmek adına fikir vermek ve önerilerde bulunmak istedik.

Öncelikle gideceğiniz yer neresi olursa olsun mutlaka o yeri kapsayan bir haritanız yanınızda bulunsun.

Valiziniz az eşya bile alacak olsanız kıyafetleriniz kazak, hırka, ceket vb.. eşyalar olacağından ve kalınlığıyla fazla yer kaplayacağından bunu göz önünde bulundurarak biraz daha büyük bir valiz seçmelisiniz.

Sağlıklı bir vücuda sahip olsanız bile hava koşullarından nasıl etkileneceğinizi bilemezsiniz. Bu yüzden yanınızda ağrı kesici, soğuk algınlığı, vitamin vb.. gibi genelde kullanmak durumunda kaldığınız ilaçlarınız bulunsun.

Kar tatili gibi bir gezi planladıysanız kayıp düşme gibi bir durumla karşılaşıldığında acil müdahale için yara bandı, sargı bezi, alkollü mendil vb.. ilk yardım eşyalarınız kolay ulaşabileceğiniz çantanızda olsun.

Yazın güneşinden korunduğumuz gibi, kışın soğuğu da cilde ciddi şekilde zarar verebilir, tahriş edebilir. Bu sebeple mutlaka yanınızda nemlendiriciniz olsun.

Şemsiye, atkı, bere ve eldiven gibi aksesuarlar yine kolay ulaşabileceğiniz bir çantada ya da valizin ön tarafında olsun. Soğuk havalarda telefon kullanımı, valiz taşırken yürümek zorunda kaldığınız anlarda işinizi kolaylaştıracaktır.

Yedek ayakkabı ve çorap mutlaka yanınızda bulundurun.

Son olarak tatil için seçtiğiniz şehrin iç ulaşımındaki seferleri mutlaka not alın. Böylelikle soğuk havada beklememiş olursunuz.

İyi yolculuklar.. :)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *