PAYLAŞ

InterNations.org tarafından Expat Insider Survey 2015 raporu yayınlandı. Yayınlanan raporda yurtdışında yaşamak için en iyi 10 ülke sıralandı.

Expat Insider, yurtdışında yaşamak isteyenlerin mutluluğu ve yaşam durumlarını öğrenmek adına 2014 yılında olduğu gibi bu yılda geniş kapsamlı bir anket çalışması yaptı. InterNations anketi tamamlamak için 195 ülkede yurt ışı deneyimleriyle ilgili olarak toplamda 14 bin kişiye bir dizi soru sordu. Anketin tamamlamasından sonra yapılan analizlerde verilen cevaplarda iş fırsatları, maaşlar, yaşam kalitesi ve güvenlik daha çok ön plana çıktı.

Çıkan sonuçların oldukça ilginç olduğunu söylemiz gerekiyor. Ekvator, Meksika ve Malta‘nın ilk üçte yer aldığı listede onları Singapur, Lüksemburg ve Yeni Zelanda takip etti. Ekvator düşük maliyetli yaşam ve yüksek yaşam kalitesinden dolayı ilk sırada yerini almış. İkinci olan Meksika’da ise kültüre ve yaşama kolay uyum sağlama açısından daha çok ön plana çıkıyor. Üçüncü olan Malta’da ise yüksek iş durumu ve iş-yaşam dengesinden dolayı üçüncü sırada yer aldı.

Popüler ülkelerden Amerika 13., İsviçre 15., Almanya 16., Hong Kong 26., Japonya 28. sırada yer aldı, Türkiye ise 53. sırada yer alıyor.

infographics_top_expat_destinations1-rotasensin


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rotasensin/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *