PAYLAŞ

Gerçek şu ki, bir yalnız gezgin bayanın başka ülkeye seyahati aslında göründüğü kadar ürkütücü değildir. Yalnız gezen bir bayanın özellikle dikkat çekeceği ülkeler var olsa da, genel olarak size saygı duyacak ve kendinizi güvende hissedeceğiniz ülkeler de yok değil.

Bazen aşırı kültür farklılıkları hakkında bilgi edinmek bazen de sadece eğlenmek istiyorsun. Aşağıda belirtmiş olduğum 10 gezilecek yerde bayanlar, kendini güvende hissederek rahatça gezebilirler. Farklı kültürlerle tanışabilirler…

Galler

Birleşik Krallık’ın batısında yer alan bu ülke inanılmaz bir manzaraya ve daha da şaşırtıcı bir kültür tarihine sahiptir. King Arthur mitolojisiyle ilgileniyorsanız, o metinlerden bir takım önemli siteler bulacaksınız. Açık hava sporlarına giriyorsanız, Pembrokeshire sahilinde tek başına bir yürüyüş deneyin. Başkenti Cardiff olan Galler ‘de, tiyatrolar (ünlü Millennium Centre da dahil olmak üzere), müzeler, spor alanları ve alışveriş merkezleri sunmaktadır.

Kanada

Kanada gezilerini tamamen yalnız olarak yapmış bir bayan arkadaşımın anlattığına göre, Kanada oldukça güvenli bir tatil rotası seçilebilir. Quebec’te, Uluslararası Kısa Film Festivali gibi büyük bir sinema ve televizyon kültürünün yanı sıra Quebec şehrindeki ünlü kış Karnavalini bulabilirsiniz. Niagara Şelalesi’nden Mount Revelstoke’un 1000 yıllık ormanına kadar olan ulusal parklar, kamp, ​​kayak, sörf için bol bol fırsat sağlayacak.

Kosta Rika

Doğayı sevenler için en ideal yerlerden biridir. Özellikle, Playa Bonita’nın muhteşem dalgalarında sörf yapabilir, su kaplumbağlarının eşsiz güzelliğine göz atabilirsiniz. Kosta Rika ayrıca, termal kaplıcalara ve yoga dinlenme alanları ile ünlüdür.

Bali Bali Adası

Bu ada, kendi başınıza seyahat etmek için harika bir yer. Şaşırtıcı plajları, su altı arama sahaları ile şnorkel ve tüplü dalışlar için mükemmel bir yer. Ünlü Kutsal Maymun Ormanı Kutsal Alanı’nı içeren keşfedilecek birçok oyma tapınak sitesi bulunmaktadır.

Nepal

Vahşi doğayı keşfetmek ve dünyanın en büyük, en yüksek sıradağları arasında zirveyi çeken Himalaya Dağlarında yürüyüş yapmak için Nepal harika bir yerdir. Burada yerel bir rehber tutarak çok rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Buradaki insanlar çok canayakın ve sıcakkanlıdırlar.

Avustralya

Güney Yarım Kürede yer alan kıta ülkesidir. Pansiyonlarda, barlarda ve restoranlarda gezerken, yalnız gezginlere denk gelmeniz mümkündür. Backpacking kültürüne çok sık rastlayabileceğimiz bir yer.

*Backpaking: sırt çantalı gezgin kültürü, yeni ufuklar keşfine meraklı olan toplum.

Bonaire

Parlak güneş, taze meyve ,yumuşak kum ile Bonaire, inanılmaz bir Karayip destinasyonudur. Şubat ayında iki hafta süren muhteşem karnavalı ile bilinir. İnanılmaz muhteşem plajlarını da unutmamak gerek !

İskandinavya

Avrupanın kuzeyinde, Mavi ve yeşil renklerin tüm görüş alanınızı kapladığı muhteşem yarımadadır.Üzerinde, Norveç, İsveç ve Finlandiya bulunur. Şehir merkezleri görkemli yapılara, müthiş mimari eserlere evsahipliği yapar. Suç oranının oldukça düşük olduğu bu yerde 6 ay gündüz 6 ay gece yaşanır.

Tayland

Ucuz ve rahatlatıcı Tay masajlarını bulabileceğiniz ve dünyadaki en lezzetli yiyeceklerden bazılarını bulabilirsiniz. Tayland Gezi Yazımıza Buradan ( https://www.rotasensin.com/yurtdisi/tayland-bangkok-pattaya.html ) ulaşabilirsiniz.

İskoçya

İskoçya, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biri; İngiltere’den sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Birleşik Krallık ülkesidir. Gece dışarı çıktığınızda sosyalleşmeniz oldukça kolay biryerdir. Kültürleriyle gurur duyan İskoçların en rahatsız oldukları şey soğuk insanlar ve asık suraklı olduklarına dair önyargıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *