PAYLAŞ

Çoğumuzun tatil planı yaparken düşündüğü şeyler bellidir. Bunlar kısaca; kalacak yer (konaklama) , gidilecek gezilecek yerler, yeme-içme ve ulaşım. Bunları planlarken bütçenize uygun hareket ederek planınızı yapar ve ucuz olsun diye gitmeden, haftalar hatta aylar öncesinden internet üzerinden rezervasyonunuzu yapıp biletinizi alırsınız.

Bu planlarınızın arasında bütçenizi diğer alternatiflere daha fazla ayırmak için size bir önerimiz var. Seyahatlerde konaklamayı bedavaya getirmek.

Seyahatlerde konaklamayı nasıl bedavaya getiririm ?

Bunun için sizlere bir kaç güvenilir site önereceğiz.. CouchSurfing ve hospitalityclub bunlardan biridir. Bu siteler yaklaşık 1 milyon üye kitlesine sahip olup, tamamen güvenilir sitelerdir. Bu siteler sayesinde onlarca insanın evinde bedava kalıp, sizde evinizi yabancı kişilere açabilirsiniz.

Nasıl güvenebilirim ?

CouchSurfing ve hospitalityclub siteleri üzerinden ev sahipliği/konukluk adreslerdeki yorumlarını ve puanlamalara bakarak tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca, sitelerdeki her üye gerçek adını soyadını, pasaport numarasını ve kullanıcı adını bildirmek zorundadır.

Bu siteler sayesinde ücretsiz konaklama sağlayıp, farklı kişilerle tanışıp, farklı kültürleri öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/u5955848/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *