PAYLAŞ

Seyahat ederken işimizi kolaylaştıracak her detay bizim için önemlidir. Bildiğimiz ya da hiç bilmediğimiz bir şehre ya da ülkeye seyahat ettiğimizde telefonunuzda bulunan bu uygulamalar sayesinde verimli bir gezi geçirebilirsiniz.

Rezervasyon/Konaklama Uygulamaları

  • Booking.com

Genellikle çoğu insan tarafından yaz/kış tatili için iş/eğlence için kısa gezilerde kullanılan bir web sitesidir. Bu sitenin mobil uygulamaya dönüştürülmüş hali de hızlı bir kullanıma sahip. Kullanıcı yorumlarını okuyabilir, fiyat karşılaştırması yaparak tüm ülkelerdeki konaklama için rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik bazı seçeneklerde kredi kartsız rezervasyon seçeneği de mevcuttur.

  • Trivago

Konaklamak için mekan seçerken Trivago’nun filtresinden mutlaka eleme yapın. Seçtiğiniz otel/pansiyon hangi sitede daha uygun bunu görüntülemeniz için gereken bir uygulamadır.

Bu uygulamalar dışında çeşitli turizm şirketlerinin kendi tercih ettiğiniz firmaya göre uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

Ulaşım Uygulamaları

  • Skyscanner

Tüm ülkeler arası uçuşları fiyatlarına göre filtreleyip size sunan ve uçuşu seçtiğinizde ilgili firmaya yönlendirerek online alım yapmanızı sağlayan uygulamadır.

  • Enuygun

En uygun uçak fiyatlarını inceleyebileceğiniz uygulamadır.

  • oBilet

Ulaşım için karayolunu tercih eden gezginlerin sıkça kullandığı, otobüs bileti fiyatlarını filtreleyebileceğiniz uygulamadır.

  • TCDD e-bilet

Tren biletlerini araştırıp satın alma yapabileceğiniz uygulamadır.

  • Bla Bla Car

Ulaşılması istenen aynı yere giden başka gezginlerle tanışarak aynı araç içerisinde uygun fiyatlarla seyahat edebilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Son dönemde oldukça revaçta olduğunu paylaşmak isteriz.

Gezi Uygulamaları

  • Tripadvisor

Gittiğiniz şehirde nerede konaklayabilirsiniz? Nereleri gezmeli ve görmelisiniz? Nerede yemek yiyebilirsiniz? Nerede eğlenebilirsiniz? Tüm bu soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz bu uygulamayı fazla vakit kaybetmeden indirmenizi öneriyoruz.

  • Maps.me

Dünya üzerinde birçok gezginin kullandığı bu uygulamada şehrin önemli yerlerini işaretleyerek harita üzerinden detaylı olarak en kolay yolları seçebiliyorsunuz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *