PAYLAŞ

Marmaris ülkemizin gezilecek, görülecek, yaşanacak cennet köşelerinden biri. Bulunduğu konum itibarıyla da Marmaris, birçok koyu, tarihi ve doğal oluşumları ziyaret etmeniz için oldukça uygun. Buralarda gezilecek görülecek o kadar çok yer, yapılacak o kadar çok aktivite var ki. Bunlardan biride Dalyan turu olabilir. Hatta tatilinizde mutlaka Dalyan turu yer almalıdır. Çünkü Dalyan’da gezilecek yerler sayısız. Dalyan’a birçok güzergâhtan veya farklı alternatiflerle ulaşmanız mümkün. Ama Marmaris orjinli bir tatilde iseniz bir gününüzü Marmaris Dalyan tekne turu için ayırmalısınız. Marmaris, tatilin çok yoğun yaşandığı, oldukça kalabalık bir merkez. Hareketi, eğlencesi bol. Dalyan, daha sakin, doğayla baş başa kalabileceğiniz, Ortaca ilçesine bağlı küçük bir belde. Dalyan’a günübirlik tekne turu ile giderseniz Kaya Mezarlarını, İztuzu Plajı’nı görebilir, çamur banyolarını ziyaret edebilirsiniz.

Tatil Cenneti Marmaris

Marmaris, Muğla merkeze ve Dalaman Havalimanı’na bir saat uzaklıkta, Bodrum’a iki saat mesafededir. Doğası, tarihi dokusu yanında ulaşım avantajları ile de çok fazla ziyaretçiyi ağırlayan bölge, yurdumuzun en önemli turizm merkezlerinin başında gelir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bölgede, dağların konumu yüksek nem oranı sağlar. Ülkemizin en çok yağış alan ikinci lokasyonudur. Adeta tropik bir havası vardır. Marmaris’te üç dört günlük bit tatil planlayabilirsiniz, ancak bölgenin tamamını gezmek, koyları dolaşmak, doğanın tadını çıkarmak için yeterli olmayabilir. Marmaris plajları da dünyaca ünlüdür. Özellikle Kleopatra Plajı ve Marmaris Kızkumu Plajı mutlaka görülmelidir. Marmaris mavi yolculukları ile de ünlüdür. Marmaris günlük tekne turu mutlaka yapılması gereken aktivitelerdendir. Marmaris’te oldukça uygun fiyatlara günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Aynı zamanda bu turlarda öğle yemeyi, plaj ve ören yerleri girişleri de fiyata dâhil.

Marmaris, tarihi dokusu, denizi, kumu derken eğlence hayatıyla da adından sıkça söz ettiren bir tatil beldesidir. Ege ve Akdeniz mutfağından tutun da dünya mutfaklarından leziz yemeklerin de tadına varabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde şahane şeyler bulabilirsiniz. Ama Marmaris Dalyan tekne turu yapmadan dönmemelisiniz.

Dalyan’a Mavi Yolculuk

Gezdiniz tozdunuz, eğlendiniz, alış veriş yaptınız, oradan oraya koşturdunuz, bu günde sakin bir gün olsun, teknede güneşlenelim, manzaranın tadını çıkaralım diyorsanız Marmaris Dalyan tekne turu tam hayalinizdeki gibi olabilir. Marmaris’ten düzenlene birçok günübirlik tekne turları var. Bu turlar ile adaları, koyları, plajları, Kral Mezarlarını ve hatta Yunan adalarını bile görmeniz mümkün. Dalyan tekne turunda Ege’nin seyrine doyulmaz manzaraları ile birlikte dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda gözünüzün aldığınca uzanan eşsiz kumların tadını çıkaracaksınız. Hepimizin bildiği gibi bu plaj bir koruma alanı, Caretta caretta deniz kaplumbağalarının üreme bölgesidir. Aynı zamanda şifalı çamur banyolarında kendinizi yenileyebilirsiniz.

Her bütçeye uygun tekne turları için https://www.marmaristravelagency.com adresinden tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz. Bu turlarda sigorta, öğle yemeği, transfer hizmetleri, sınırsız içecek, rehber hizmetleri fiyata dâhildir. Rezervasyon için aşaüıdaki linke tıklayabilirsiniz ve tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Dostlarınızla, ailenizle katılacağınız bu tekne turu hem ruhunuza hem bedeninize çok iyi gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *