PAYLAŞ

Ukrayna, Karadeniz sınırlarıyla ülkemize komşu olmak ile birlikte birçok üniversitesinde de Türk öğrenciler eğitim görmektedir. Hal böyle olunca Türkiye’den Ukrayna’ya ve Ukrayna’da Türkiye’ye yoğun şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Bu alanda en çok tercih edilen yöntem olan uçak seyahati için uygun fiyata bilet temin etmek isteyenlerin, uçak biletlerinin daha uygun fiyatlardan olduğu tarihlerde seyahatlerini planlamaları fayda saylayacaktır. Genellikle Ukrayna uçak bileti açısından en doğru zaman Ocak ayı olarak görülmektedir.

Ocak ayı sonrasında Şubat ve Mart ayları gibi dönemlerde de Ukrayna uçak bileti yine diğer zamanlara oranla daha uygun fiyatlarla temin edilebilir. Bu dönemlerde Ukrayna uçak bileti fiyatı Odessa istikametine ortalama 500 TL civarlarında iken, Haziran ayı gibi dönemlerde ise 800 TL seviyelerine çıkabilmektedir. Başkent Kiev ve Türk seyahatseverlerin favori şehirlerinden Lviv için uçak bileti fiyatları ise 700 – 1200 TL bandında. Sadece gün ve ay olarak değil saat olarak düşünüldüğünde de bu rotada en uygun biletleri sabah 3 ile 6 saatleri arasında almanız mümkün olacaktır.

Bu bilgileri göz önünde bulundurduğunuzda, ucuz Ukrayna uçak bileti bulabilmek için Ocak ve Şubat aylarına dikkat etmelisiniz. Bu dönemlerde bir pazar günü saat sabah 5 civarında bir rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca istatikler, 19 ile 22 saatleri arasında uçak bileti fiyatlarının diğer saatlere göre daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu yüzden bilet alırken acil bir işiniz yoksa bu saat dilimleri haricindeki zamanları değerlendirebilirsiniz.

Ukrayna Uçak Bileti En Ucuz Nasıl Alınır?

Yukarıda anlatılan bilgiler ışığında Ukrayna uçak bileti ne zaman alınmalı sorusu için doğru cevap bulunabilir. Yine de hızlı bir karar verip hafta sonunda Ukrayna’ya gidip gelmek istiyorsanız, tahmini bir ay öncesinden ucuz bir şekilde gidiş-dönüş Ukrayna uçak bileti alma imkânına da sahip olabilirsiniz.

Özellikle Rotaradar gibi güvenli uçak bileti arama sayfalarından Ukrayna uçak bileti kampanya fırsatlarına erişebilir ve her zaman uygun biletlere ulaşabilme imkanına erişebilirsiniz.. Bu nedenle Ukrayna uçak bileti almak istediğinizde, mutlaka bu sayfaları ziyaret ediniz. Böylelikle seyahatinizin rota ve tarih aralığındaki en uygun seferleri ve havayollarını görüp kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Ukrayna’ya en ucuz nasıl gidilir sorusuna cevaben en uygun bilet imkânlarını bulabileceğiniz Rotaradar sayfası sayesinde, zahmetsizce Ukrayna bileti temin ettikten sonra seyahat programlarını hazırlamaya başlayabilirsiniz. Zira gideceğiniz güzergah için en uygun bilet fırsatlarını öğrendikten ve uygun fiyata biletlerinizi temin ettikten sonra geriye kalan tek şey, gezi veya konaklama programlarınızı gerçekleştirmek olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *