PAYLAŞ

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri İzmir, Ege Bölgesi’nde yer alıyor. Nüfusu 4 milyonu aşan İzmir, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor.

Zengin bir tarihe sahip olan İzmir’de Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Torbalı, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Narlıdere, Urla, Kiraz, Dikili, Çeşme, Seferihisar, Bayındır, Selçuk, Güzelbahçe, Foça, Kınık, Beydağ ve Karaburun olmak üzere toplam 30 ilçe bulunuyor. İzmir’in en kalabalık ilçesi Buca, en az nüfusa sahip ilçesi ise Karaburun.

İzmir’de emlak fiyatları artıyor!

İzmir, Türkiye ekonomisine en fazla katkı sağlayan şehirlerin başında geliyor. Her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği şehir, turizmin yanı sıra gayrimenkul sektöründe de öne çıkıyor. Son yıllarda konut fiyat artışıyla adından söz ettiren İzmir’de emlak fiyatları yakından takip ediliyor. İzmir’de konut fiyat artışının başlıca nedenleri ise şöyle; yeni projelerin artması, sahil bandında yer alması ve büyükşehirlerin haricinde Anadolu şehirlerinden de hızla göç alması.

İzmir’in hangi ilçelerinde arsa yatırımı yapılır?

Gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağındaki illerden İzmir’de arsa-arazi yatırımı yapabilirsiniz. Şehirde arsa-arazi yatırımında öne çıkan başlıca ilçeler şöyle; Urla, Karaburun, Çeşme, Güzelbahçe Kemalpaşa, Menemen, Seferihisar ve Torbalı geliyor. İzmir satılık arsa ilanlarını inceleyerek, sizin için en uygun arsayı bulabilirsiniz. Peki, emlak sektörünün yıldızı parlayan ilçelerinden İzmir’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İzmir satılık daire fiyatları ne kadar? İşte İzmir’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

İzmir satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 1.44 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, İzmir satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.44 artış kaydetti. İzmir satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 208 bin 592 TL, maksimum 347 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 278 bin 122 TL olarak gösteriliyor. İzmir’de ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 781 TL olurken, şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor.

İzmir kentsel dönüşüm projeleri

İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgeler şöyle; Aktepe- Emrez Mahallesi, Bayraklı, Ballıkuyu, Ege Mahallesi, Güzeltepe, Örnekköy ve Uzundere. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte İzmirlilere sağlıklı yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/u5955848/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *