PAYLAŞ

Van Gogh Kimdir ?

Vincent Willem van Gogh, Hollandalı art izlenimci ressam. Batı dünyası sanat tarihinin en tanınmış ve en etkili şahsiyetlerinden biridir. 860 yağlı boya tablonun da olduğu 2.100 kadar resim ve çizim çalışması’nı on yıl kadar bir sürede tamamlamıştır.

Doğum tarihi: 30 Mart 1853
Ölüm tarihi ve yeri: 29 Temmuz 1890, Auvers-sur-Oise, Fransa

Van Gogh Müzesi

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan Van Gogh Müzesi, Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un çalışmalarının sergilendiği müzedir. Van Gogh Müzesi, ortalama 2-3 saatte gezebileceğiniz ve Van Gogh’un 200 civarında resmi, 500 kadar taslak çizimlerini bulabileceğiniz bir yer. Eğer Amsterdam’a gidecek olursanız mutlaka gezilmesi gereken bir müze olarak tavsiye edebiliriz.

Van Gogh Müzesi nerededir ?

Van Gogh Müzesi, Stedelijk Müzesi ve Rijksmuseum ile çok yakın bir konumda. Van Gogh Müzesi’ne Amsterdam Tren İstasyonu’ndan yürüyerek 15–20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adres: Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Hollanda

Van Gogh Bilet ve Giriş Ücretleri

Müzeye bileti isterseniz internetten veya müze gişesinden alabilirsiniz. İnternet üzerinden, Van Gogh Müzesi Bileti ‘ni güvenli ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

– Giriş ücretleri 18 yaşından küçükler için ücretsizdir.
– Giriş ücretleri 18 yaşından büyükler için €18

Van Gogh Müzesi Ziyaret Günleri ve Saatleri

Müzeyi, sabah erken saatlerde ve kapanana birkaç saat kala gezerseniz daha çok keyif alacağınızı düşünüyorum. Van Gogh Müzesi ziyaretleri dönemden döneme farklılık gösterebilir. Ancak şuan olası saatler şu şekildedir;

Çalışma saatleri:

09:00 – 19:00 ‘dır.

En Önemli Eserleri;

Sanatçının tüm eserleri elbette çok önemli ancak, bazıları vardır ki, o dönemde yaşadığı olayların belirgin etkisi veya yeni bir tekniği ustaca uygulaması gibi farklı özelliklerinden dolayı öne çıkıyor.

Önemli eserler tarihleri ile birlikte şu şekildedir;

– Patates Yiyenler (1885)
– Ayçiçekleri (1887)
– Sarı Ev (1888)
– Self Portrait (1888)
– Arles Yatak Odası (1889)
– Tarladaki Kargalar(1890)

Van Gogh Müzesi Bölümleri

Müze, kronolojik sıraya göre sıralanmış olup,

Ana kat yani giriş katı (0) Van Gogh’un hayatının bir zaman çizelgesini içeriyor,
1. kat Van Gogh’un sanatçı olmasının başlangıç yıllarını gösteriyor,
2. katta ise kişisel hayatını bulabilirsiniz,
3. katta, 37 yaşındaki intiharı ile ilgili detayları bulabilirsiniz.Ölmeden önce yaptığı son eseri de bu katta yer alıyor.

Van Gogh Müzesi Bileti ‘nizi alarak bu eşsiz müzeyi ziyaret etmelisiniz. Hollandalı ressamın eserlerinin sergilendiği ve ziyaret rekorları kıran dünyaca ünlü binası Van Gogh Müzesi’ni Hollanda’ya gelenler için mutlaka öneriyoruz.

Not: Eğer bilet kuyruklarında 30-45 dakika beklemek istemiyorsanız online olarak bilet almanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *