PAYLAŞ

Doğal güzellikleri ile ünlü turistik belde Marmaris at safari heyecanını da ziyaretçilerine sunarak menüsünü zenginleştiriyor. Yaz tatiline biraz daha renk katmak isteyenler oldukça eğlenceli bir aktivite olan at safari ile hem bütün bir yılın stresini atabilir hem de unutamayacakları bir tatil keyfi yaşayabilirler.

At Safari Nedir?

Marmaris At Safari doğal alanlarda gezerek bir bölgenin coğrafyasını keşfetmek olan safarinin at üzerinde yapılan versiyonudur. Bireysel olarak veya gruplar halinde yapılan bu etkinlik bir yandan doğanın kalbine giden yollarda temiz hava ile ciğerlerinizi temizlemenizi sağlarken bir yandan da ata binme yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar.

Genellikle uzman at eğitmenleri tarafından yetiştirilen uysal atlar ile yapılan bu aktivite ile her yaştan insan eğlenirken doğayı keşfetme şansına sahip olabilir.

Marmaris At Safari Turları Hakkında

Marmaris bölgesinde yer alan at safari turları turistlerin oldukça fazla ilgi gösterdiği etkinlikler arasına yer alıyor. Marmaris’in yeşillikler ile dolu dağlarında bulunan dar yollar macera dolu bir gezintiye davetiye çıkarıyor.

Marmaris’te düzenlenen at safari turları genellikle Marmaris-Gökova hattında Hisaörünü, Köyceğiz ve Çetibeli’ni birbirine bağlayan dağlarda yapılıyor. Birinci derece sit alanı olan bu bölgeler üzerinde korunaklı bir şekilde açılan parkurlarda günlük turlar düzenleniyor.

Marmaris At Safari Fiyatları

Bölgede yer alan çok fazla seçenek olmaması fiyatlar konusunda da standart bir skalayı gözler önüne seriyor. İnternetten yapılan araştırmalar neticesinde bir yetişkin için ortalama 50 TL bandında gezen bir fiyat söz konusu. Tabi eğer grup halinde katılımlar olursa veya Marmaris gezilerinizde tercih ettiğiniz tur şirketlerinin anlaşmaları varsa bu fiyatlar biraz daha değişebilir. O yüzden eğer at safari keyfini yaşamak istiyorsanız, tur şirketinizin yetkilileri ile görüşüp işletmelerden fiyat almasını isteyebilirsiniz.

Bir tur parkura ve katılımcıların talebine göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 1-2 saat arası sürüyor. Havanın nem oranı ve gün ışığı gibi doğal etkiler turun süresini etkileyen faktörlerden bir kaç tanesi olarak sıralanabilir. Ayrıca turlar esnasında hem katılımcıların hem de hayvanların sağlığını tehlikeye atmamak için zaman planlaması yapılıyor.

Çocuklar İçin Özel Turlar

Marmaris at safari turlarının içinde yetişkinlerin ve grupların katıldığı etkinliklerin yanında çocuklar için özel olarak düzenlenen aktiviteler de yer alıyor. Bu aktiviteler ile çocuklar bir yandan hayvan sevgilerini pekiştirirken bir yandan da binicilik sporuna adım atma fırsatı yakalıyor. Çocukların psikolojik gelişimi için de hayvanlarla olan ilişkilerinin ne denli önemli olduğunu hesaba katarsak, eğitim hayatının başında olan çocuklar için ata binmenin kapladığı yeri daha iyi anlayabiliriz.

Marmaris at safari turları tatil anlayışı bütün gün kumsalda uzanmak olmayan kişiler için harika bir tercih. Güzel bir kahvaltıdan sonra yapılan 2 saatlik bir gezinti vücudunuzun tazelenmesine yardımcı olabilir.

Marmaris at safari hakkında daha detaylı bilgi için       https://tr.marmaristravel.net/excursions/marmaris-at-safari/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *