PAYLAŞ

Kedilerin birçok karakter özelliği bulunmaktadır. Başına buyruklık, şımarıklık ve özgürlük hissiyaatı bunlardan bazılarıdır. Bir kediyle uzun zaman yaşadığınızda karşılıklı olarak bir duygu alışverişi başlar. Bu duygu alışverişi bizi onlar hakkında daha hassas yapar. Bu sayede kedilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için elimizden geleni yaparız.

Sahiplendiğiniz kedi için yapacağınız ilk alışveriş heyecanlıdır. Taşıma kabı, tuvaleti, maması, oyuncakları derken kocaman bir alışveriş listesi çıkar karşınıza. Bu aşamadaki en önemli liste ögesi yavru ked mamasıdır. Yavru kedilere mama alırken dikkat edilmesi gerek unsurlardan biri içerik zenginliğidir. Bu içerik zengiliği kedinizin tüm hayatı boyunca etkili olacaktır. İyi bir gelişim onun bağışıklık sistemini güçlü tutar ve ilerde yakalanabileceği hastalıklardan korur.

Yavru kedi bakımı mama ile başlar. Sonrasında verilen ek besinler bu bakımı destekler. Bu yan ürümlerden bazıılar yaş mamalar, ödül mamaları, et tadındaki macunlar ve dışarıdan alıdkları besinlerdir. Yan ürünlerin belli miktarları vardır ve bu miktarlar tüm ürünlerin paketlerinde bilgi olarak bulunmaktadır. Bu miktarlara uymak kedinizin bağışıklığını ve sindirim sistemini güçlendirmekte önemli bir rol oynar.

Kediler özellikle yavruluk döneminde çok hareketlidir. Onların hareketli hallerini eğlenceli hale getirmek için çok çeşitli kedi oyuncakları mevcuttur. Kedi oyuncak seçimi önemlidir. Çok fazla oyuncak seçimi vardır bu sebeple kedinizi en mutlu edecek oyuncağı bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekmektedir. Çoğu oyuncağın ortak özelliği kedilerin avcılık dürtülerini ortaya çıkarmasıdır.

Kedi olta oyuncakları, toplar, peluş oyuncaklar bu çeşitlerden sadece birkaçıdır. Kedinizin ölçülerine uygun bir oyuncak seçmek de önemli bir kriterdir. Yavru kediler genellikle etrafta buldukları her objeyle oynadıkları için top ve peluş fareler onlar için daha uygun bir seçimdir. Kedinizi siz oynatmak isterseniz tercih edebileceğiniz çok çeşit kedi oltası vardır. Ucundaki belli objeler takılı olan, zilli, tüylü olmak üzere birçok çeşit olta vardır. Zilli oltalar sesli olduğu için kedilerin dikkatini daha kolay çekebilmektedir.

Kedi tasma çeşitliliği de günden güne artmaktadır. Özellikle dışarı çıkan ev kedilerinin sahipli olduğunu anlatmak için kullanılan boyun tasmaları birçok açıdan çeşitlidir. Malzemesi, dokusu, rengi deseni çok çeşitli tasmalar bulunmaktadır. Önemli olan kedinizin ölçülerine uygun olması ve sağlıklı bir malzemeden üretilmiş olmasıdır. Kediler tasmaya alışma evresinde çıkarmaya çalışabilirler. Ya da oyun oynarken tasmaları bir yerlere takıbilir. Bu sebeple kaliteli malzemeden yapılmış tasma çeşitlerini tercih etmek önemlidir.

Boyun kısmında deri ve tüy sağlığı için kaliteli malzemeden üretilmiş tasmalar tercih etmeniz önemlidir. www.petlebi.com adresinden en kaliteli kedi boyun tasmalarına ulaşabilirsiniz!

PAYLAŞ
Önceki makaleParis Ulaşım ve Konaklama Rehberi
Sonraki makaleEn İyi Oteli Siz Bulun
Yıllar önce cok küçükken bir gün annem ne olacaksın büyüyünce diye sordu. Ben de şehirler arası otobüslerdeki muavinlerden olacağım dermişim hep sürekli geziyorlar diye. İşte taa o zamanlardan aslında gezmek fikri bana hep iyi geldi. Yeni insanlar tanımak onlardan kendime parçalar katmak ve haritaya bir çizik daha atmak beni herşeyden çok mutlu ediyor. Yolların hazzını tatmanız ümidi ile..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *