PAYLAŞ

Diş hekimliğinde eksik dişlerin yerine kullanılan implant adı verilen, diş kökünün yerini alan yapılar insan vücuduna uyumlu ve kemik ile birleşebilen maddelerden üretilir.

İmplant ankara nın küçük bir operasyonla yerleştirildiği kemiğe zaman içerisine kaynaması ve vücudun bir parçası gibi olması, daha sonra implant ankara nın üzerine yapay dişlerin takılmasına olanak verir.

Diş implantlarının yapılmasında kullanılan temel materyal titanyumdur. Titanyum metali insan dokularıyla biyouyumludur, yabancı doku reaksiyonu yapmaz. Bunun yanında kemik dokusuna uygun şartlar altında yerleştirildiğinde kemikle kaynaşır. Ancak bu kaynaşma titanyum implantın yüzey özelliği denilen, implant üretildikten sonra implant ankara üzerine yapılan özel uygulamalar ve kaplamalarla sağlanır. Bu kaplamanın kalitesi implantın fiyatını etkileyen önemli bir faktördür. Ayrıca implantın formu yiv yapısı da kemiğe tutulmasını etkiler.

Titanyum implantlar firmalara göre çok farklı boy ve genişliklerde üretilirler. Mümkün olan en uzun ve en geniş implantın eksik diş yerine uygulanması başarıyı arttıracaktır. Ayrıca implant yapıldıktan sonra 3 aylık bekleme süresi imkan varsa uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınır.

Bir diğer teknolojik yenilik ise zirkonyum implantlardır. Zirkonyum implant ankara tedavisinde yine doku uyumlu olan ve titanyum gibi kemik tarafından kabul edilen zirkonyumdan implantlar üretilmiştir. Avantajı malzemenin beyaz renkte olmasıdır. Bu çok başarılı estetik sonuçlar sağlar.

Zirkonyum implant ankara lar özellikle ön diş eksikliklerinde tercih edilir. Hasta için özel olarak üretilirler ve maliyetleri çok daha yüksektir. Ancak ileriki yıllarda teknolojinin ucuzlaması ile zirkonyum implantlar yaygınlaşacaktır.

İmplant Ankara Fiyatları Değişkendir. İmplant işlemini yaptırmak için hekiminize başvurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *