PAYLAŞ

Memleketimiz hem yazıyla hem de kışıyla muazzam güzelliklere sahip. Genel ülke coğrafyasının en güzel yanı, hemen her mevsimin tadında yaşanması ve ne kıştan sıkılmanıza ne de yazdan aşırı bunalmanıza olanak vermemesi.

Tam yaz mevsiminden sıkılmak üzereyken toprak kokulu son bahar yağmurları ile yazın bittiğini, ardından bereketi ile birlikte kışın geldiğini, kış bu sene biter mi demeye kalmadan serpilen tomurcuklarıyla birlikte baharın geldiğini ve sonrasında tüm sıcaklığıyla yazı kucakladığımızı her yıl keyifle deneyimliyoruz.

Dört mevsimin birden yaşanabildiği pek fazla ülke olmadığını hemen hepimiz biliyoruz. Kültürünü ve tarihini bir kenara bırakalım, sadece bu yüzden bile her yıl dünyanın çok çeşitli yerlerinden akın akın turiste kucak açıyoruz.

Gel gelelim acı bir gerçek var ki o da; turist olarak ülkemize gelen misafirlerin, ülkemizi bizden daha fazla geziyor olması. Türkiye’de gezilecek yerler açısından bir hudut elbette ki yok. Belki de bu kadar çok gezilecek yerler olması olayı gözümüzde büyütüyor. Fakat bunlar aşılabilecek konular. Siz yeter ki memleketimizin muhteşem güzelliklerini görmeye istekli olun. Gerisi kolay.

Sonra mı? Sonra takılın peşimize. Başlangıç olarak, bir hafta sonu size en yakın bir noktayı belirleyin kendinize. Nereleri gezeceğinizi bilmiyor musunuz? Onu da bize bırakın. Gezi rehberiniz bir tık uzağınızda. Gezipedia.net e tıklayın. Arama butonundan nereyi görmek istiyorsanız yazın ve ziyaretlerinizin tadını çıkarın.

Fakat mazeretlerimiz bunlarla sınırlı değil. En çok öne sürülen mazeret, toplumun genel ekonomik durumu seyahat etmeye elverişli değil düşüncesi etrafında filizleniyor. Ama emin olun bu konu bile aşılır. Gerçekten seyahat etmek istiyor ve maddi yetersizliğiniz olduğunu düşünüyorsanız, içeriklerimizde nasıl daha ekonomik seyahat edilebileceği gibi konuların bile reçeteleri bulunuyor.

Toplumumuzun büyük bir kısmının tatil olanakları veya kültürü, ata diyarlarını, memleketlerini ziyaret etmek şeklinde. Tabi ki memleketimizi gezelim. Ama ülkenin tamamının da memleketimiz olduğu düşüncesini aklımızdan çıkarmayalım.

Yani özetle, Çanakkale’yi görmeden, Rize yaylalarında demli bir çay içmeden, Ege Denizi’nin turkuazını seyretmeden yaşlanmayalım.

Sevgili okurlar, gelin! Takılın peşimize, Türkiye’yi birlikte keşfedelim.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *