PAYLAŞ

Schengen Vizesi

Halk arasında “Schengen vizesi” olarak bilinen vize türü, adını 1985’te Almanya, Fransa, Belçika ve Lüksemburg arasında bir serbest dolaşım anlaşmasının imzalandığı Lüksemburg kasabasından almış olup, Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğuna seyahat edebilmek için almanız gereken vizedir. Schengen vizesi, bu anlaşmaya taraf olan ülkelerin her biri tarafından verilebilir. Ancak daha sonraki vize başvurularınızda sorun yaşamamak veya ek kontrollerden geçmemek için Schengen bölgesine girişinizi Schengen vizesi aldığınız ülkeden gerçekleştirmeniz büyük önem taşımaktadır. Schengen vizesine sahip olduğunuzda aşağıdaki ülkeler arasında pasaport kontrolüne tabi olmadan serbestçe dolaşabilirsiniz:

Almanya          Yunanistan

Hollanda          Avusturya

Finlandiya        Fransa

İtalya                Polonya

Macaristan       Portekiz

İspanya            Norveç

Belçika             Çek Cumhuriyeti

İsveç                Danimarka


Yirmi altı Avrupa ülkesinin Schengen bölgesine üye olduğunu ve bu ülkelerin popülerliklerini düşündüğümüzde, yurtdışına seyahat edenler için Schengen vizesine sahip olmanın ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Tek girişli Schengen vizesine sahip olsanız dahi yukarıda saydığımız ülkeler arasında serbestçe dolaşabilir, çok girişli Schengen vizesi aldığınızda ise Avrupa seyahatinizi dilediğiniz ülkeden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu denli önemli bir avantaj sağlayan bir vizenin uzun ve yoğun bir inceleme süreci sonucunda verildiğini vurgulamaya herhalde gerek yoktur. Ancak korkmanıza gerek yok: Vize başvuru süreci doğru ve profesyonel bir anlayışla yönetildiği takdirde vize alamamanız için herhangi bir neden yoktur. Evraklarınızın tam, doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanması bu noktada kritik önem taşır. Ayrıca seyahatinize göre vize stratejinizin, başka bir deyişle hangi ülkeden nasıl bir başvuru yapacağınızın (örn. vize kategorileri) planlanması da büyük önem arz etmektedir.

Uzun yıllardır yurtdışı seyahat danışmanlığı sektöründe hizmet veren firmamızın tecrübeli ve uzman Re-Vize danışmanları, Schengen vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Schengen vizesi onaylanma oranı bakımından sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı olarak uzun süreli Schengen vizenizi alabilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.

Schengen vize hizmetleri konusunda ayrıntılı bilgi için www.re-vize.com adresinde ilgili sayfalarımızı gezebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizdeki tecrübeli ve alanında uzman danışmanlarımızla doğrudan irtibata geçebilirsiniz. 

Kaynak: https://www.re-vize.com/sayfa/schengen-vizesi


Warning: A non-numeric value encountered in /home/u5955848/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *