PAYLAŞ

Kelime anlamı olarak ise Latince kökenli olup arada kalan kişi anlamına gelen ruh bilimcilere göre yaşanılan dünya ile eterik dünya arasında bağ kuran kişilere medyum denmektedir. Metafizik ile ilgilenen, doğuştan gelen yeteneklere sahip olmaktadırlar. Sonradan öğrenilen bir yetenek olmadığı için bu dal ile ilgilenen herkes medyum olamamaktadır. Kişinin bu özelliği küçük yaşlarda keşfedilmektedir ve ilgili ilimleri çocuk yaştan itibaren öğrenimi başlar. Bu ilime sahip kişiler falcı değildir. Geleceği görmek gibi iddiaları yoktur. İlimleri sayesinde birtakım hesaplamalar yapmaktadırlar. Bu hesaplar sonucu gelecekte ne olacağı sadece tahmin edilebilir. Bu işlemler metafizik varlıkları ile yapmaktadırlar. Buna bakım işlemi denmektedir.

Medyumluk İlminin Tarihi

16. yüzyıl ile ortaya çıkan ve yayılan bu kültürde medyum kişiler kehanetlerde bulunmakta ve verilen tarihin gelmesine bağlı olarak olaylar zamanın akışına bırakılmıştır. Kehanetlerin tutması durumunda ilim sahibi daha da ünlenmiş olmakta ve günümüzde bu ilim devam etmektedir.

Tezahür Yönleri; İlim sahibi kişinin ortaya koyduğu belirtilerdir.

Zihinsel yönü: Ruhsal irtibatların kurulup bilgi alımı sağlanmasına denmektedir.

Fiziksel yönü: Telekinezi gibi yöntemlerle ruhsal irtibat olmadan yapılmaktadır.

Sezgisel: İdrak edilen işler medyum kişinin iradesi ile yapılır.

Mekanik: İlim sahibi kişi kendi iradesi ile hareket etmemektedir.

Otomatik: İrade görünmemektedir lakin irade durumunun kontrol edilemediği bir yöndür.

Beş duyu organı ile algılanan şeyleri bu ilime sahip kişiler çok fazla enerji yüklü sinyaller almaktadır. Altıncı hisleri oldukça güçlü ve sezgileri kuvvetlidir. Altıncı hisleri ve enerji yüklü sinyaller alan kişilere medyum denildiği gibi halk arasında hoca adı da verilmektedir. Kendisine danışmayı giden kişileri dinleyen ilim sahibi kişiler, konuya odaklanıp yoğunlaşmaktadır ve içlerinde birisi onlara bir şey söylermiş gibi aktarmaktadır. Bazen de yan tarafında birisi varmış gibi odaklanır, dinler ve bilgi aktarımını gerçekleştirmektedirler. Ruhani bir enerji içinde bulunurlar. Ölü kişilerin ruhları ile konuşabildiklerini söyleyen medyumlar da vardır. Bunun doğruluğu daha çok araştırma ile ortaya çıkacaktır. Bilgi aktarımında bir diğer yöntem ise bir suya, ele veya kişinin baş parmağının tırnağına dikkatlice bakılmasıdır. Burada kişi hakkındaki bilgiler görülebilmektedir. Bu görülen detaylar kişiye aktarılmaktadır.

Detaylı bilgiler https://www.aslanhoca.com sitesinde bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *