PAYLAŞ
AVRUPA"DA YAYGIN OLAN ULKEMIZDE AKDENIZ DEKI TURISITLIK BOLGELERDE SON YILLARDA YAYGINLASAN ELEKTIRIKLI SCOOTER MODASI IZMIR"DE HIZLA YAYILIYOR.(FOTO: MUSTAFA OGUZ / IZMIR DHA)

Avrupa’da epey yaygın olan Ülkemizde de Akdeniz bölgesinde son yıllarda yaygınlaşan Gırgır (elektrikli scooter) modası İzmir’e sıçradı.

Birinci kordonda artık birçok kişiyi elektrikli scooter kullanırken görmek mümkün. 69 kilometrelik mesafeyi 10 km hızla sadece bir kez şarj ile gidebilen bu araçlar yaklaşık bir TL’lik enerji harcaması yapıyor.

gırgır-rotasensin

Kendi markası Gırgır’ın üretimini İzmir’de yapan firmanın ortaklarından Erk Koçak, “Gırgır’a çocuk küçük ise annesi, babası ile birlikte binebiliyor. Avrupa’da çok yaygın. Yayaların gidebildiği her yere gidiyor. Turizme yönelik projelerimiz de var. Rehberler eşliğinde turistlere İzmir turu yaptırmayı düşünüyoruz. Üstelik turistler kendi ülkelerinde bu konuya uzak değiller. Turistler kent gezilerinde daha az yorularak daha fazla yeri gezme tanıma fırsatı bulacak” dedi.

AVRUPA"DA YAYGIN OLAN ULKEMIZDE AKDENIZ DEKI TURISITLIK BOLGELERDE SON YILLARDA YAYGINLASAN ELEKTIRIKLI SCOOTER MODASI  IZMIR"DE HIZLA YAYILIYOR.(FOTO: MUSTAFA OGUZ / IZMIR DHA)
AVRUPA”DA YAYGIN OLAN ULKEMIZDE AKDENIZ DEKI TURISITLIK BOLGELERDE SON YILLARDA YAYGINLASAN ELEKTIRIKLI SCOOTER MODASI IZMIR”DE HIZLA YAYILIYOR.(FOTO: MUSTAFA OGUZ / IZMIR DHA)

Koçak Antalya, Alanya ve Marmaris gibi sahil beldelerinde kullanımı çok yaygın alan Gırgır ile plaja, hatta pazara gidenlerin sayısını fazla olduğunu belitrerek, “Bu bölgelerde zabıta da bu çevre dostu akülü araçları kullanıyor. Biz bir saati 30, yarım saatini ise 20 TL’den kiraya veriyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *