PAYLAŞ

tekirdağİlkbaharın bitmesi ve yazın merhaba deyip okulların kapanmasıyla birlikte nüfusu iki , üç katına çıkan Tekirdağ’da her geçen gün alternatiflerin çoğalması güzel bir gelişme oldu bizim için de.
Gerek şehrin göbeğindeki sahil boyu çay bahçeleri , parklar ve balıkçılar gerekse çevresindeki bir çok alışveriş merkezleri , cafeler , pastaneler ve restaurantlar canınızın sıkılmaması için yeterli sayıda. Denize girmek için şehrin çevresine  onbeş – yirmi  dakikalık uzaklıklarda bulunan bir çok yerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.Yeniiftlikl , Kumbağ ve hatta Şarköy bunlardan sdece bir kaçı.şarköy

Marmara kıyılarındaki suyun kalitesi ve temizliği elbette bir Ege değil ancak yinede mevcut şartlar içerisinde ihtiyacınıza cevap verecek düzeyde. Barbaros limanından kalkan vapurlarla Erdek , Adalar ve benzer yerlere gidilebiliyor.
Kente gittiğimizde konaklayacak yer problemi hiç yaşamadık. Gerek çevredeki oteller gerek Kumbağ’daki aile pansiyonları ve kiralık evler bu ihtiyaca cevap veren sayıda. Tekirdağ’da denize karşı kahvaltı edebileceğiniz yol üstü cafeler ve restaurantlar da mevcut,biz bunlardan Şarköy Çiftliği denen mekanı tercih ettik ve çok da memnun kaldık diyebilirim. Akşam yemeği için meşhur Tekirdağ Köftesini ve peynir helvasını yemeden dönmedik tabi.tekirdağ köfte

Zaman probleminiz yoksa beş-altı gününüzü Tekirdağ ve çevresindeki yerleri gezip , buralarda güzel vakitler geçirmeye ayırabilirsiniz.Yine bizim yaptığımız gibi Tekirdağ’ın ilçesi olan  Şarköy’e uğramak mantıklıca bir fikir olabilir.

İstanbul’a , Kırklareli’ye , Edirne’ye ve hatta Çanakkale’ye uzak sayılmayacak Tekirdağ yaz aylarınızı geçirmek için yakın alternatifler arasında her zaman yerini alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *